Neodlovená keška

6.3.2016

V sobotu 5.3.2016 jsme si ujednali s Dušánkem výletík do Ádru na zmiňovaný srub, který leží u skalního města na louce, kde je okolo jen tráva , na jedné straně skály a na dalších lesy a pole. Prostě jste pryč od civilizace.

Druhý den v neděli nás probudilo cinkání dešťových kapek do okenního parapetu a počasí se vůbec netvářilo na to, že by mělo být během dne pěkně. Ale co, přeci nás nemůže deštivé počasí nalomit tak, že nikam kvůli tomu nepojedeme.

V 10.00 hod. místo v plánovaných 9.30 hod. jsme v Trauči (Trutnov) u Dušana, od kterého samozřejmě slyšíme, no s Vámi se domluvit na přesném čase, to je mazec. Cestou koupíme tři plechovky maďarského guláše a razíme směr sroubek. Auto parkujeme u restaurace v Janovicích, prdelákově kousek od Jívky. A nahoru razíme pěšo. Nebudu popisovat cestu, páč se mi nechce a hlavně ani nechci udávat směr, kde se takový skvost, jakým sroubek byl, nachází. Cestou k němu jsme viděli jen kousek před sebe, jelikož byla celkem slušná mlha, ale musím říct, že to mělo rozhodně svoje kouzlo. Evče byla svěřena GPSka, pomocí niž měla nalézt kešku, po které toužil Dušan. Ta nás zavedla k jedinému vysokému jehličnanu v okolí 300 m. Ať hledali Dušan s Evčou jak hledali, tak asi po cca 25 minutách to vzdali. Mezitím se rozestoupila mlha a v dáli byla vidět rozhledna Čáp, no a také náš cíl.

Uvnitř srubu to vypadalo jako v románech Zane Greye. Prostě paráda, jako na divokém západě, nebo někde v Kanadě. Koukli jste z okna, kde byly ještě zbytky sněhu, kolem lesy, nedaleko rozhrabaná půda od divočáků a nad Vámi se tyčící vrcholky skal a nikde nikdo, jen nedaleko se
pasoucí koně na rozlehlých lukách. Takovouhle věc bych mohl doporučit každému. Uvnitř jsme si udělali gulášek, kávičku a čaj a bylo nám hej.

Cestou zpět Evča zapózovala se zbraní pokrových hráčů nebo samotných dam divokého západu a jelo se zpět do Trauče na návštěvu tamních profesionálních hasičů, u kterých Dušan pracuje. A že nám poskytl skvělý výklad o technice a Evču nechal zkusit Polygon bez výstroje, potěžkat si nůžky na stříhání plechů apod., to nemá asi ani cenu psát, jelikož je to patrné na přiložených fotografiích, tedy krom toho polygonu - zařízení prověřující fyzickou a psychickou odolnost samotných hasičů.