Procházka po babiččině údolí

14.2.2016

   V neděli 14. února, kdy většina lidí slaví Valentýna, tedy tzv. svátek zamilovaných jsme se rozhodli navštívit Babiččino údolí v Ratibořicích. Počasí
bylo takové všelijaké, ráno déšť a odpoledne vylezlo sluníčko, pak zase zalezlo a pořád dokola. Chuť na procházku ale byla, a to bylo hlavní.

První co mě v Ratibořicích zaujalo, byl snížený jez u kterého je výstražná cedule, varující před nebezpečím utonutí, díky tvorbě vodního válce. Když jsme došli k zámečku, překvapilo mě, že je opravené jeho křídlo, kde se pěstují rostliny. Dříve jsem pozoroval opravený jen zámeček. Další věcí, která mě v Babiččině údolí zaujala byl výskyt ledňáčka. Toho bych opravdu rád viděl a především bych si rád udělal nějakou jeho hezkou fotečku. Jelikož byl podvečer a proměnlivé počasí s teplotou +2°C, potkali jsme na naší procházce celkově asi 8 lidí, z toho dva běžce. :-) O to byla procházka klidnější, bez hlučnosti lidí, mohli jste krásně naslouchat šumění Úpy, o samotě pozorovat vodopád tvořící se z náhonu tamního mlýna a pozorovat štěbetající kačeny letící nad Vámi. No a jelikož se mi při návratu líbil zdálky pohled na zámeček, za kterým se trošku prosvětlila obloha, jednu fotečku z Ratibořic jsem si tedy nakonec přeci jen udělal. K tomu mi místo stativu posloužila lavička a příruční taška.

Pěkné zážitky i Vám, přeje Ivo.