Reference

PaedDr. Dana Oplová

ředitelka Základní školy Horní kruty, okres Kolín

V létě 2014 jsem Iva Jelínka požádala o sadu fotografií, které by představily prostory naší základní školy, zejména prostřednictvím internetových stránek a facebooku.
Prvním překvapením pro mne bylo, s jakou zodpovědností k tomuto úkolu přistupoval, kolik času mu věnoval - obdivovala jsem jeho trpělivost, když procházel budovou i jejím okolím a pečlivě vybíral nejzajímavější místa a záběry. Druhým překvapením pak byla jeho autocenzura, která pro mne jako laika byla až nepochopitelná.
Výsledkem je ovšem soubor neobyčejných fotografií, které poeticky vystihují atmosféru staré školní budovy, která slouží svému účelu více než 160 let, její zvláštní kombinaci starého s novým - vybavení moderní technikou i láskyplné domácké útulnosti.

Jana Ondo

Praha

Měla jsem to štěstí, že se Ivo stal součástí kruhu mých nejbližších a byl součástí našeho, v počtu svatebčanů malého, ovšem ve významu dvou zamilovaných duší a jejich nejbližších velikého dne.

Přiznám se, že zprvu jsem vnímala trošku znepokojení, co se fotografií týče, jelikož měl ten den Ivo zrovna zdravotní potíže. Druhá vlna znepokojení nastala když nám Ivo fotografie po kouskách posílal a náhle zavelel .... "tak a to je všechno." "Cože?! Všechno! A tenhle a tamten moment nemáš? :(" nenasytně jsem dychtila po dalších fotografiích. Než jsem si uvědomila (a netrvalo to zrovna krátce), že to není o kvantitě, že není potřeba mít zdokumentovanou každou minutu a každou pózu....však to také nebyla žádná póza, ta naše veselka. ;)

Nejraději mám fotografie, které zachycují emoce a okamžik, aniž by o nich hlavní aktér věděl, jsou autentické, lze se do nich vnořit pohledem a znovu si daný okamžik prožít. Myslím, že Ivo má úžasný "čich" pro detail, portrét a zachycení atmosféry, kterou skvěle podtrhuje následným zpracováním. A to, že nám dodal foky v takové kvalitě, že jsme si z nich mohli udělat obrazy, požitek z nich jenom umocňuje :-) Vřelé díky!

Lucie Kovářová

Dvůr Králové nad Labem

Někdy v roce 2014 se mě kamarád Ivo Jelínek zeptal, zda bych neměla zájem se od něj nechat vyfotografovat. No, otázka zněla: "Já? Tak to bude hrůza!" Odpověděla jsem klasickým "Uvidíme". Občas jsem si na to vzpomněla a snažila se vymyslet něco zajímavého, aby nás to oba bavilo. Nakonec jsme se domluvili na listopad. Měla jsem trochu obavy, jak se mu bude líbit místo a to, co jsem vymyslela. Nakonec vše dobře dopadlo, ani jsem nečekala, že vznikne taková skvělá sada fotografií trochu ve stylu Jane Bondové. Při fotografování mi chybí, když mi fotograf neřekne, že nějaký postoj vypadá divně, ať dám ruku jinak apod. Ivo toto úplně v klidu řekne, poradí, a řekla bych, že jsme se i docela nasmáli. Těším se na naši další spolupráci.

Martina Zemanová

Hradec Králové

V zimním období roku 2015 jsme se domluvili s Ivem na nafocení několika fotek v přírodě. Těšila jsem se, protože vím, že ho focení baví a výsledné fotky jsou dokonalé.. Ivo mi nechal úplnou volnost ve výběru oblečení. Focení probíhalo skvěle, nebotˇ jsme se vzájemně doplňovali ve výběru míst a poz. Vše bylo přirozené, nenucené a báječně jsme se u toho pobavili. Musím podotknout, že Ivo je precizní a potrpí si na detaily. Díky jeho fotkám jsem dostala nabídky na hostesing, modeling, a také možnost nafotit kolekce pro jeden modni obchod. Výsledné fotky obdivovali i mí přátelé. Jsem velmi spokojená. Těším se na další focení. Vřele doporučuji.

Lenka Hronková

Trutnov

Ivo fotil náš svatební den (květen 2015) - obřad a poobřadní skupinové i novomanželské fotografie. Dokáže fotkami zachytit okamžik jaký je a tím o něm mnohé vypovědět. Vybírá si situace, které se mu líbí, a proto, když má volnou ruku, umí zobrazit sílu a krásu momentu (kompozičně i foceným předmětem). Pokud může pracovat volně, svobodně si volit vše, co k focení patří, je to na jeho práci vidět. Děkuju mu moc za fotografie, které díky němu máme. Často si je prohlížíme a těší nás.

Miroslav Rejzek

Cvikov

Děkujeme Ivovi za krásné svatební fotky. Velmi si vážíme velkého nasazení, s jakým se Ivo zhostil svého úkolu, a také děkujeme za vydatnou pomoc od jeho partnerky Evičky, která měla na starosti líčení.

Karel Hlaváček

Benešov

Ivo nám před rokem fotil předsvatební přípravné snímky na Kačině a následně nám z jednoho vyrobil i svatební oznámení dle našich predstav. Portréty měly správnou hloubku ostrosti aby postavy vynikly, parádně udělal i postprocesing, kde chytil presně odstíny pleti a saturaci barev. Přestože je Ivo vášnivým fanouškem Fuji, ukázal široký přehled napříč spektrem fotoaparátů,kdyz mi dal mnoho cenných rad při výběru foťáku a nakonec jsme vybrali Olympus přesně mně na míru, poradil mi také jak a kde koupit dobré objektivy z druhé ruky, zkrátka naprostá spokojenost a jsem mu moc vděčný.

Martin Novotný

Dvůr Králové nad Labem

To že Ivo bezvadně fotí a má zmáklou postprodukci na jedničku všichni vědí. Dokazují to ostatně i jeho fotografie. Chtěl bych mu ale hlavně poděkovat za perfektní a obětavou pomoc při výběru fotoaparátu. Kdy dokázal, že má velký přehled, ve fototechnice, který zdaleka přesahuje jeho oblíbenou Fujinku :-)
Vyzdvihnout musím nejen jeho odborné rady, ale hlavně snahu při objíždění foto prodejen, shánění a porovnávání snímků, kdy hledal rozdíly v podání barev, ostrosti i možnostech pracovat se surovým formátem v postprocesu...
Neměl to se mnou jednoduché, ale nakonec jsme vybrali a s výběrem jsem více než spokojen! :-)
Díky Vildo (Ivo)! :-) Jo a světlo s tebou